OSM I stopniaSP 9Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

1 września 2019

DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY!

Mam zaszczyt i przyjemność powitać wszystkich tu zebranych na apelu rozpoczynającym kolejny rok szkolny. Cieszę się, że po dwóch miesiącach wakacyjnej beztroski spotykamy się w murach naszej szkoły. Najserdeczniej witam oczywiście uczniów, którzy mają za sobą kilka tygodni zabawy, relaksu, spotkań z koleżankami i kolegami. Mam nadzieję, że w pełni wypoczęliście, odzyskaliście siły i jesteście gotowi na kolejne miesiące nauki.

Z uśmiechem przyglądam się zwłaszcza najmłodszym uczniom oddziału przedszkolnego
i pierwszoklasistom, dla których ten dzień jest szczególnie wyjątkowy. Są też wśród Was nowi uczniowie, którzy dołączą do klas starszych. To dla Was początek w nowej szkole, więc z pewnością czujecie radość, ale i może troszeczkę tremy, bo zawsze to co nowe, wywołuje w nas mieszane emocje. Ze swojej strony mogę Was zapewnić, że już po kilku  dniach poczujecie się w naszej szkole jak w domu. Bo tutaj wszyscy jesteśmy jedną dużą rodziną, która nawzajem się wspiera. Muszę Wam przyznać, że ja również rozpoczynałam swoją szkolną przygodę w tych murach. To było wiele lat temu, a dziś staję przed Wami w zupełnie nowej roli.

Nowy rok szkolny przynosi wiele zmian. Najważniejszą jest jednak zmiana struktury organizacyjnej szkoły. W związku z reformą oświaty od 1 września 2017 r. funkcjonuje tutaj Szkoła Podstawowa nr 9 w Stargardzie. Rok temu w murach tej placówki znalazła swoją siedzibę Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Stargardzie. A od dzisiaj obie te szkoły tworzą Zespół Szkół w Stargardzie. Ja natomiast mam ogromny zaszczyt pełnić funkcję dyrektora szkoły, tej szkoły. W moich codziennych działaniach wpierać mnie będzie Pani Iwona Zielińska – wicedyrektor Zespołu Szkół w Stargardzie oraz Pani Żaneta Bartosiewicz – kierownik sekcji artystycznej, odpowiedzialna za edukację muzyczną uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Stargardzie.

Wraz z nowymi uczniami w szkole zaczynają pracę nowi nauczyciele. Pozwólcie,
że ich przedstawię:

Pani Katarzyna Dudek – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca kl. 1B

Pani Grażyna Piechota – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca kl. 1M

Pani Jadwiga Michałowska – nauczycielka biologii

Agnieszka Więckiewicz – Kurkianiec – nauczycielka języka angielskiego

Pani Agnieszka Adamowska – Krenca – nauczycielka muzyki i plastyki. Pani Agnieszka powróciła do pracy po urlopie wychowawczym.

Nauczyciele przedmiotów muzycznych:

Pan Krzysztof Borkowski – nauczyciel gry na kontrabasie,

Pan Grzegorz Konopczyński – nauczyciel gry na klarnecie,

Katarzyna Krajka – nauczycielka gry na flecie,

Pani Dorota Kosała – nauczycielka gry na fortepianie,
Pani  Uźniak – Gunia – nauczycielka gry na skrzypcach,

Pan Jerzy Kolasa – nauczyciel gry na fortepianie.

Zmiany zaszły również w przydziale wychowawców. I tak w związku z podziałem ubiegłorocznej klasy 4A od tego roku szkolnego funkcjonować będą dwie klasy piąte:
5A i 5B;  w klasie 5A wychowawcą nadal jest Pani Katarzyna Stalinger, zaś w klasie 5B – pani Beata Gniazdowska, nauczycielka języka polskiego. Wychowawcą w klasie 6A od tego roku szkolnego jest Pani Greta Chodkiewicz.

Pozostali wychowawcy:

1A – Pani Agnieszka Sejbuk

2A – Pani Natalia Ścirka

2B – Pani Małgorzata Spodniewska

2M – Pani Renata Samsonik

3A – Pani Emilia Baryłka

3B – Pani Natalia Zwolińska

W oddziale przedszkolnym 0A wychowawcą jest Pani Karolina Piotrowicz – Sawko.

Wchodząc do szkoły z pewnością zauważyliście nowy plac zabaw.
To nowe, jakże kolorowe miejsce, będzie Wam służyć podczas zabaw na świeżym powietrzu. Oczywiście korzystać z niego będziecie pod opieką osób dorosłych. Plac ten powstał w ramach Projektu Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego, a jego pomysłodawcami byli Pani Anna Szczepaniak i Pan Arkadiusz Kłyszejko – nauczyciele wychowania fizycznego w naszej szkole. W podziękowaniu bardzo proszę o ogromne brawa dla pomysłodawców.

Równie gorące brawa należą się Pracownikom administracji i obsługi, którzy w ostatnim, jakże upalnym czasie, ze zdwojoną siłą przygotowywali szkołę na Wasz powrót. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie za Wasz wysiłek i poświęcenie. Brawa!

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego to niezwykle ważny moment: zarówno
Wy –  drodzy Uczniowie, jak i my – Wasi nauczyciele, przychodzimy tutaj z sercami pełnymi nadziei. Każdy dzień nauki to odkrywanie Waszych pasji, potencjałów, ciekawości świata, które w Was drzemią. Chciałabym bardzo, aby godziny spędzone w klasach tej szkoły były dla was przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełnienia waszych marzeń. Bo marzenia się spełniają. Mamy 10 miesięcy, by wzajemnie uczyć się od siebie
i inspirować. Korzystajmy z tego, że jesteśmy tutaj wszyscy razem, cieszmy się wspólnie spędzonym czasem i na każdym kroku okazujmy sobie życzliwość.
Dobrego nowego roku szkolnego Kochani!

Monika Kuna

Dyrektor Zespołu  Szkół w Stargardzie

Galeria SZ
Galeria OSM
Ważne

Konsultacje rodziców z nauczycielami w roku szkolnym 2022/2023 odbywają się według harmonogramu dostępności nauczycieli.
-> zobacz terminy spotkań

Kontakt
ul. Popiela 2, 73-110 Stargard
(+48) 91 577 67 65
sekretariat@zsstargard.pl

Inspektor danych osobowych
Damian Szmit
e-mail: iod@zsstargard.pl
tel. kom.: +48 503 677 713

BIP
https://zsstargard.pl/wp-content/uploads/2019/11/bip_logo_2.png
Skip to content