Świetlica szkolna

Dla Rodziców i Dzieci
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Regulamin świetlicy szkolnej

Regulamin-swietlicy

ROK SZKOLNY 2023/2024

 

WIELKANOC

Wielkanoc w świetlicy. Dzieci wykonały projekty Pisanek Wielkanocnych metodą wyklejanki z plasteliny. Jest to kolejna praca wykonana przez dzieci do projektu ” Cztery Pory Roku”.

 

 

 

 

 

 

8 marca Dzień Kobiet

 

 

Dzieci w świetlicy uszyły tulipany na Dzień Kobiet dla swoich mam, babć i sióstr.

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia

 

Kto misiowi urwał ucho? No, kto? -pytam. Cicho, głucho. . . Nikt się jakoś nie przyznaje. Może jechał miś tramwajem ? Może upadł, biegnąc z górki? Może go dziobały kurki? Może Azor go tarmosił, Urwał ucho,                nie przeprosił? Igła, nitka, rączek para, naprawimy szkodę zaraz! O już sterczą uszka oba, teraz miś się nam podoba.

 

 

Dzień Życzliwości

 

W tym dniu dzieci w świetlicy wykonały drzewo życzliwości. Zamiast liści umieściły na nim odrysowane na żółtym tle rączki , na których napisały miłe słowa.

 

 

 

 

 

Władysław Broniewski „Zaduszki”

W dniu Zaduszek w czas jesieni odwiedzimy bliskich groby, zapalamy, zasmuceni, małe lampki – znak żałoby.

Światła cmentarz rozjaśniły, że aż łuna bije w dali, lecz i takie są mogiły, gdzie nikt lampki nie zapali.

 

 

Łapacz snów ze względu na swoją historię i pochodzenie jest symbolem jedności. Ważne jest znaczenie poszczególnych elementów łapacza snów: – Obręcz – symbolizuje krąg życia, – Sieć – służy do zatrzymania złych snów, – Pióra – dzięki nim dobre sny niejako „spływają” do śpiącej osoby, -Koraliki i kamyki – mają pomóc spełnić sny śpiącej osoby. Dzieci w naszej świetlicy miały możliwość wykonania własnych łapaczy snów.                 Tak wygląda efekt ich pracy.

 

 

 

Jesień to piękna pora roku. Liście szybując w powietrzu upiększają świat, który płonie barwami jesieni.                   Ta przepiękna pora roku, która maluje park, przyszła do nas we wrześniu i trwać będzie do grudnia. Liście przez cały ten czas będą tworzyły barwny kobierzec dekorując świat. Dzieci w świetlicy podpatrując naturę, odtwarzają ją w różnorodnych pracach plastycznych.

 

 

 

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Cztery Pory Roku jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczno- techniczne Projekt jest zgodny z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej, plastyki w kl. IV-VII           i szkół specjalnych

ROK SZKOLNY 2022/2023
Dzień Matki

 MAMA- jedno słowo a tyle kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze wspomnienia                       z dzieciństwa, pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty. W tym dniu wszystkie mamy obdarzone są szczególnymi dowodami wdzięczności. Dzieci w świetlicy również z myślą o swoich mamach własnoręcznie wykonany wypalane w drewnie obrazki, jako upominek.

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia na całym świecie. Celem wydarzenia jest szerzenie wiedzy związanej       z ekologią i zmianami klimatycznymi, a także promocja postaw, oraz działań nastawionych na ochronę środowiska naturalnego. W tym dniu pochylamy się nad losem naszej planety, jednocześnie prezentując, jaka jest piękna, fascynująca, ciekawa, różnorodna, ważna. Uczniowie w świetlicy za pomocą prac plastycznych przekazali przesłanie, jak ziemia wygląda dziś i jak może wyglądać za parę lat.

 

Wielkanoc

Wielkanoc to święta pełne pięknych tradycji, które warto podtrzymywać nie tylko w domu, ale również w szkole. Wielkanoc to odrodzenie i zmartwychwstanie, dlatego symbolem tych świąt jest jajko symbolizujące nowe życie. Przedświąteczny czas w świetlicy został wykorzystany na twórcze prace plastyczne. Dzieci z chęcią wykonały ozdobne jaja z gipsu i uszyły kurki z materiału. Efektem pracy dzieci są przepiękne stroiki wielkanocne, które w tym szczególnym czasie będą dekorowały ich świąteczne stoły. Miłym akcentem przed świętami w świetlicy, była wizyta jednej z mam       z żywymi kurczaczkami. Każde dziecko mogło dotknąć kurczaczka i posłuchać o tradycjach wielkanocnych.

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie na świetlicy uszyli igielniki i breloczki w kształcie serduszek.

Kiermasz Świąteczny

W dniach 14-21.11.2022 r. w świetlicy szkolnej odbył się kiermasz świąteczny ” Zabawka dla świetliczaka”. Uczniowie w świetlicy wykonali na warsztatach własnoręcznie ozdoby świąteczne. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Ozdoby zostały wykupione przez uczniów za nowe zabawki dla świetlicy. Dzięki tej świątecznej akcji świetlica zyskała nowe zabawki, które teraz wywołują uśmiech na twarzach naszych dzieci.

,,Dziewczynka z zapałkami”

Dnia 19 grudnia 2022 r. w naszej świetlicy odbył się mini teatrzyk pt. „Dziewczynka z zapałkami”. W teatrzyku wzięły udział klasy pierwsze, drugie oraz trzecie. Naszymi małymi aktorami byli: Antonina Huk – narrator, Antonina Bodys – dziewczynka z zapałkami, Elena Zwolińska – Pani, Antoni Kmiecik – przechodzień.

 

Świąteczny czas

 

 Grudzień to wyjątkowy okres, w którym wszyscy przygotowują się na nadejście Świąt Bożego Narodzenia.               Tak też było w naszej świetlicy. 6 grudnia z okazji Mikołajek malowaliśmy twarze dzieci w motywy zimowe               i świąteczne. Na początku miesiąca podczas zajęć technicznych dzieci wykonały pracę plastyczną– postać Mikołaja, która posłużyła, jako foto-budka. Wykonały również przy pomocy pani Natalii imitację kominka, który nadał świetlicy wyjątkowo ciepłego i świątecznego nastroju, a z czasem zawisły na nim własnoręcznie uszyte przez dzieci skarpety. W szkole został zorganizowany konkurs na „ Ozdobę Bożonarodzeniową”.                              Po rozstrzygnięciu konkursu prace zostały przekazane na kiermasz zorganizowany przez p. Martę Szewc „ Zabawka dla świetliczaka”.  Zwieńczeniem działań  w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia był występ dzieci w teatrzyku kukiełkowym przygotowanym przez p. Martę Szewc i p. Natalię Zwolińską            „Dziewczynka   z zapałkami”. Dzieci, które uczęszczają do świetlicy szkolnej wiedzą, że na zajęciach można robić ciekawe i atrakcyjne rzeczy. Trzeba tylko wykazać trochę dobrych chęci, inicjatywy i zainteresowania.

 

Andrzejki

 

Andrzejki to jedna z najbardziej tajemniczych nocy w roku, kiedy to staramy się uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej naszej przyszłości. Pomysłów na poznanie przyszłości jest bardzo wiele. Jednak najpopularniejszym obrzędem andrzejkowym, który wykorzystujemy podczas wieczoru wróżb, jest lanie wosku. W naszej świetlicy dzieci również przelewały wosk, wróżyły z kubków i gotowały magiczny wywar z czarownicą. W tym roku wróżby przygotowała Antonina Bodys z klasy IIIOSM, a Amelia Miziołek z klasy IIOSM uczyła dzieci w tańcu jak prać jeansy. Cały wieczór był pełen tajemnic, śmiechu i zabawy.

Dzień Pluszowego Misia

 

    Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada.

Święto zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Moda na zabawki zmienia się dość szybko, ale pluszowy miś nigdy nie wychodzi z użycia. Chyba nie ma domu, w którym nie pojawia się ten towarzysz dziecięcych zabaw, radości i smutków. “Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” – to słowa polskiej autorki książek dziecięcych Heleny Bechlerowej, z którymi trudno się nie zgodzić.

W naszej świetlicy  również nie mogło zabraknąć tych przesympatycznych przytulanek. Jak co roku dzieci własnoręcznie szyły, te wyjątkowe i ukochane misie, którym nadawały piękne imiona, a po zabraniu do domu będą nie tylko przytulanką ale i pamiątką z szkolnych lat.

 

Stroiki naszych podopiecznych na Dzień Wszystkich Świętych

 

 

Dnia26 października 2022 r. dzieci ze świetlicy włączyły się czynnie w akcję czytelniczą organizowaną

przez panią Monikę Kubacką.

BABIE LATO I JESIEŃ W ŚWIETLICY

 

LAURKI Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

 

ORGANIZERY NA BIURKO

 

NATURA JESIENIĄ

 

23.09.2022r.

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI.

   Już jesień. Możemy to poczuć w powietrzu, które robi się coraz bardziej rześkie, możemy też zobaczyć                w przyrodzie, która powoli zaczyna zrzucać letnią zieleń i przybiera bardziej kolorową szatę.

   W naszej świetlicy witamy jesień malując twarze w motywy jesienne, oraz wykonujemy prace plastyczne ukazujące, bogactwo barw tej pory roku.

 

15 września obchodziliśmy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia uczniowie naszej szkoły w świetlicy tworzyli prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka na T-shirtach. Każde dziecko tworzyło własny „znak”, wokół którego budowało swoje kropkowe dzieło. Ponieważ dziecięca pomysłowość bywa nieograniczona, podczas zajęć powstały jedyne w swoim rodzaju T-shirty.

ROK SZKOLNY 2021/2022

KREATYWNE WARSZTATY

W tym roku szkolnym w naszej świetlicy organizujemy dla dzieci kreatywne warsztaty.

We wrześniu szyjemy filcowe etui do telefonów.

W październiku wykonujemy fantastyczne makiety.

JESIEŃ W NASZEJ ŚWIETLICY

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Nauczyciela, nasze dzieci namalowały portrety swoich wychowawców.

 

LOT BALONEM W WYKONANIU DZIECI

W listopadzie wykonujemy zawieszki do telefonów

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Grudzień

Świąteczna atmosfera w naszej świetlicy. Dzieci z ogromną ochotą wykonywały kartki świąteczne,ozdoby choinkowe i stroiki.

W ramach kreatywnych warsztatów dzieci szyły Świąteczne skarpety

 ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Uczniowie z okazji Światowego Dnia Wody obejrzeli film edukacyjny oraz wykonali makietę obiegu wody w przyrodzie.

Wiosna zawitała do naszej świetlicy

Slider Mala orkiestra OSM ZS Stargard A
Slider Rajd PTTK 2019 ZS Stargard 3
Slider Rozpoczecie roku szkolnego 2019 ZS Stargard
Slider ZS Stargard Start sztafety dziewczecej 2019
Slider Rozpoczecie roku szkolengo 2019 OSM Stargard
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Ważne

Konsultacje rodziców z nauczycielami w roku szkolnym 2023/2024 odbywają się według harmonogramu dostępności nauczycieli.
-> zobacz terminy spotkań

Kontakt
ul. Popiela 2, 73-110 Stargard
(+48) 91 577 67 65
sekretariat@zsstargard.pl

Inspektor danych osobowych
Damian Szmit
e-mail: iod@zsstargard.pl
tel. kom.: +48 503 677 713

BIP
https://zsstargard.pl/wp-content/uploads/2019/11/bip_logo_2.png
Skip to content