Bez kategoriiRajd Jesieni

22 listopada 2022

III PIESZY RAJD – RAJD JESIENI

19 listopada 2022 roku po raz kolejny miłośnicy przyrody stanęli na starcie Rajdu Jesieni! O godz. 8:15 trzydziestu uczniów naszej szkoły wraz z siedmiorgiem  rodziców pojawili się w miejscu zbiórki na Placu Wolności w Stargardzie. Czekał tam na nas autokar, którym wszyscy razem pojechaliśmy do miejscowości Maszewo. Z parkingu przy cmentarzu w Maszewie wyruszyliśmy trasą naszego rajdu! Wszystko było zgodnie z planem – tylko pogoda, która lubi płatać figle, tym razem powitała nas po raz pierwszy     w tym roku opadami śniegu! Maszerowaliśmy w pięknej zimowej scenerii, przyroda została przykryta cienką pierzynką białego puchu! Płatki śniegu wirowały w powietrzu, a my zgodnie z planem udaliśmy się w kierunku  północno – wschodnim do miejscowości Wisławie. Nastroje sprzyjały wędrówce, dzieci rzucały się śnieżkami, próbowały ulepić bałwana.  Po raz kolejny uczniowie spisali się na medal – byli świetnie przygotowani do wyprawy!  Następnie ruszyliśmy do miejscowości Godowo, gdzie zagrzaliśmy się przy wspólnym ognisku, zjedliśmy ciepłą kiełbaskę oraz grochówkę. Zwiedziliśmy również Kościół filialny pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.  To była połowa drogi za nami, po chwili odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą trasę. Szliśmy         w kierunku południowo – wschodnim, by minąć Kolonię Godowo i wrócić do miejscowości Maszewo – gdzie był koniec naszej wędrówki. Na parkingu czekał na nas autokar, którym wróciliśmy do Stargardu. To był bardzo miło spędzony czas – wspólnie pokonaliśmy ponad 13 km! 😊 W przyszłym miesiącu zapraszamy serdecznie na kolejny rajd!

 

Daria Ufnal

 

 

Ważne

Konsultacje rodziców z nauczycielami w roku szkolnym 2022/2023 odbywają się według harmonogramu dostępności nauczycieli.
-> zobacz terminy spotkań

Kontakt
ul. Popiela 2, 73-110 Stargard
(+48) 91 577 67 65
sekretariat@zsstargard.pl

Inspektor danych osobowych
Damian Szmit
e-mail: iod@zsstargard.pl
tel. kom.: +48 503 677 713

BIP
https://zsstargard.pl/wp-content/uploads/2019/11/bip_logo_2.png
Skip to content